Jun 3, 2010

Okul Taşıtlarında Emniyet Kemeri


Category: Bunları Biliyormuydunuz
Posted by: admin
Aracın ruhsatında okul taşıtı geçen araçların bütün koltuklarında EMNİYET KEMERİ olması zorunludur.
BUNLARI BİLİYORMUYDUNUZ ?
Araçlarının Ruhsatını Kaybedenler
Araçlarının ruhsatını kaybedenler; yeniden ruhsat çıkartabilmek için araçlarını muayene ettirmek zorundadır. Muayene geçerlilik tarihini ispat etmek zorundadır. Muayene tarihini vergi dairesinden alınan 90/65 kodlu belge ile ispat edebilirsiniz. Elinizde bu belge olmazsa 01/01/2005 tarihinden itibaren muayene harcının %5 aylık faiz ödemek zorundasınız.

Muayene Gecikme Bedeli

Muayene süresi geçen araçlardan muayene geçerlilik tarihinden itibaren gecikme bedeli alınmaktadır. Gecikme bedeli muayene süresi geçirilen her ay için muayene ücretinin %5'i olup, bu tutarlar Maliye Bakanlığı Gelirler İdaresi Başkanlığı'na aktarılmaktadır.Cezalar ve Araç Muayene
Bandrol, Ogs, trafik cezası mevcut olan araçların muayene yaptırmaları imkânsızdır. Aracınızı muayene yaptırabilmeniz için aracınızın borcu bulunmamalıdır.Aracınızın borcu olup olmadığını https://intvd.gib.gov.tr/internetvd/index.jsp buradan kontrol edebilirsiniz.

Okul Taşıtlarında Emniyet Kemeri
Aracın ruhsatında okul taşıtı geçen araçların bütün koltuklarında EMNİYET KEMERİ olması zorunludur.

Cam Filmi Hakkında
Cam fimli bulunan aracınız muayeneden hafif kusurlu olarak geçer fakat, polis çevirmesinde zabıt tutulduğunda aracınızı tekrar harç yatırarak muayene ettirmek zorunda olduğunuzu biliyormusunuz?

Fiyat tarifeleri Serbest Bırakıldı
Trafik poliçelerinde fiyat tarifeleri serbest bırakılmıştır. En uygun fiyatı almak için lütfen bizi arayınız !!!